POPIS KURZŮ A AKTIVIT

Kroužky MC

 • Pohádka s tetou ( příležitostné hlídání dětí )
 • Cvičeníčko pro nejmenší od 2 měsíců ( Hajánci, Broučcci, Opičky )
 • Kroužky pro děti vedené aktivními maminkami ( Šikulíček, Všeználek, Předškoláček ) 
 • Tanečky s Hankou
 • Mimořádné kurzy a akce pro děti i rodiče
 • Komunitní setkávání v herničce
 • Mimořádné besedy,naučné workshopy a přednášky

 • Profi kurzy

 • Hudební škola Yamaha od 4 měsíců do 6 let
 • Jóga pro dospělé 
 • Dance4mom - tanec maminek s miminky v klokankách
 • Intuitivní tanec
 • Helen Doron - angličtina pro děti 

 • Pohádková "MINIŠKOLIČKA" s tetou Bárou a Zdeňkou 

  Dopolední klub s programem pro děti cca od 2 let bez rodičů. Děti stráví dopoledne v příjemném prostředí mateřského centra, kde pro ně bude připravený zábavný a všestranně rozvíjející program. Program zahrnuje pohybové aktivity ( cvičení, tanečky, kolektivní a pohybové hry ), hudební aktivity ( zpívánky, hudební nástroje ), výtvarné aktivity ( malování, lepení, stříhání, vyrábění ) a další zájmovou činnost. Děti se začlení do kolektivu, pomalu si zvykají na odloučení od maminky a učí se spolupráci a ohleduplnosti k ostatním. Při výběru aktivit je kladen důraz na vhodnost pro konkrétní věk a podporu v celkovém tělesném i duševním vývoji dítěte. Ke každému dítěti je přistupováno individuálně. Podporujeme děti ve zvládání základních hygienických návyků, dohlížíme na dodržování pitného režimu a dbáme na bezpečnost dětí. Naším hlavním cílem je spokojené a usměvavé dítě.

  Termín PONDĚLÍ, STŘEDA A PÁTEK 8:30 - 12:30   - REZERVACE V SYSTÉMU NUTNÁ 


  Dotazy : Bára Fedorová

  koordinátorka hlídání dětí

  777 601 338  Tanečky s paní Lynch


  Hana Lynch

  Mgr. Hana Lynch, LL.M., nar. 4.11. 1969, právnička, 2 děti, aktivně se věnuje tanci od roku 1997, kdy začala navštěvovat taneční školy, kde později po absolvování lektorského kurzu začla i vyučovat (Taneční studio Mila Kral, Taneční a pohybové studio Adly Čumpelíkové, Centrum tance Praha). V roce 2003 otevřela vlastní taneční studio pro děti i dospělé v Jesenici, které aktivně působí dodnes. Od r. 2006 vede dětské taneční kroužky pro předškolní i školní děti u ZŠ Sunny Cannadian. Hana každoročně pořádá celovečerní taneční představení, kde vystupují jak všechny velké i malé tanečnice jejího studia a přidružených kroužků, tak i mnoho hostů šiřší české taneční scény. Hana v současnosti ohledně dalšího tanečního vzdělávání navštěvuje vzdělávací taneční programy a semináře českých i zahraničních lektorů, věnuje se širší škále stylů tanců, je členkou či se příležitostně účastní programů dalších tanečních seskupení /skupina Ignigena, historické tance Dětenice, agentura Berounští Měštěné/, aktivně a pravidelně vystupuje v animačních tanečních programech / Zámecký resort Dětenice, aj./, účastní se tanečně i organizačně tanečních festivalů v Praze /Květnový taneční festival Praha, Taneční festival Kolín, aj./. Je aktivní členkou tanečního seskupení Trn v Oku, šermířské skupiny Allgor a akrobatické skupiny Aventyr.

  Osvědčení o absolvování kurzu Pohyb dětí a s dětmi, Osvědčení o absolvování kurzu MBC /dětský pohybový systém/. Výuka může probíhat v češtině i v angličtině.

  Při taneční výuce dětí předškolního i školního věku se Hanka soustředí na základní pohybovou průpravu. Formou různých pohybových a tanečních her se děti učí vnímat své tělo a především rytmus.

  Předškolní děti po rozvičce s pomůckami /nafukovací míče, švihadla, kroužky, provázky, létající talíře, tenisové míčky, aj./ tančí s Hankou ve stylu "minidiscoshow", tedy hravé pohybové taneční písničky, prostřídané rytmickými vsuvkami, kdy se děti seznamují s různými nástroji /např. tamburínky, činelky, rolničky, zvonečky, bubínky, tyčky, apod./. To vše je doprovázeno pohybovými hrami /míčové hry, padák, skákací gumy, podbíhání a přeskakování lana - "hada", honěné, apod./ Závěrem jsou to vždy princezny s vyzdobenými korunkami, třpytkami a šátečky tančící se závoji či svícínky, apod.

  Kontakt: tel. 603813852 Email: hana.ne@volny.cz

  Předporodní příprava - dula Lenka

  Hlavní témata:

  1. běžné potíže v těhotenství (fyzické i psychické)
  2. info o těho-poradně a vyšetření v těhotenství
  3. strava těhotné ženy
  4. správným cvičením a dýcháním k porodu
  5. cvičení Spinning babies
  6. výběr porodnice
  7. porodní přání (plán)
  8. info o těhotenství, porodu, šestinedělí
  9. hormony při porodu
  10. doprovod k porodu
  11. co je bonding
  12. laktační poradenství (info o kojení - před porodem i prakticky po porodu)
  13. rady a porady po porodu (příp. návštěva doma)
  14. manipulace s novorozencem
  15. komunikace s miminkem, bezplenkování, šátkování

  Dulí doporučení a podpora vždy vychází z osobního postoje a přání rodičky

  Přípravu vede Lenka Trešlová www.dulalenka.cz lektorka předporodní přípravy, certifikovaná dula České Asociace Dul rezervace: tel: 723 508 383, lenka.treslova@email.cz

  Termín: středa 19:30 (nebo jindy po dohodě) cena: 350,-Kč za individuální konzultaci, 150,-Kč za hromadnou (2 a více rodiček) konzultaci


  Cvičeníčko pro nejmenší 

  Hajánci - pro ležící miminka - rezervace přímo u Lenky  lenka.treslova@email.cz

  Opičky - pro chodící děti - REZERVACE V SYSTÉMU NUTNÁ

  Broučci - pro lezoucí až chodící batolátka  REZERVACE V SYSTÉMU NUTNÁ

  V průběhu 45minut protáhneme tělíčka při říkankách a písničkách, pohrajeme si, zaskáčeme a zaposilujeme na míčích, zazpíváme při hudebních nástrojích, pro větší puzzle, zvířátka-karty, víčka, tanec, míčky, dětské hry. Naším hlavním cílem je spokojené a usměvavé dítě.

  Kdy: Vždy v úterý

  9.15 - 10:00

  Mimísci I, Hajánci (2 -8 m.), Petra Hermanová se Sofinkou

  10:15-11:00

  Mimísci II, Broučci (6-12 m.), Lenka Trešlová s Klárkou

  11:15-12:00

  Mimísci III, Opičky (1 - 2r), Lenka Trešlová s Klárkou

  Cena: 110,-Kč za lekci nebo 900,-Kč permanentka na 10 lekcí - pokračování od září pravidelně

  Rezervace: mcpohadka.jesenice@gmail.com

  Lektorky:

  Lenka Trešlová (dula, dětská sestra, suplující učitel v agnlickém programu soukromé MŠ, lektor cvičení pro miminka a batolata, mám tři děti, zajímá mě dětská psychologie, porodnictví)

  tel: 723 508 383, lenka.treslova@email.cz

  Zdenka Holadová (opičky a broučci) 


  Šikulíček, Všeználek a předškoláček  

  Kurzy jsou  vedené maminkou Zdenkou Holadovou

  Šikulíček / Minišikulíček tvoření pro děti  REZERVACE V SYSTÉMU NUTNÁ

  nejmenším dětem pomáhají maminky, větší děti tvoří samy. Zkoušíme různé techniky (prstové a akrylové barvy, vodovky, pastelky, voskovky, fixy, samolepky, štětec, houbička, nůžky...), pracujeme s různým materiálem (papír, dřevo...) a vždy si vyrobíme něco hezkého a poučného na aktuální téma (roční období, svátky, zvyky a tradice)

  Předškoláček 

  hravě předškolákem - rozvoj předškolních dovedností - grafomotorika, výslovnost, slovní zásoba, komunikace, sluchové a zrakové vnímání, orientace v čase a prostoru, pozornost

  Všeználek 

  Hravou formou budeme rozvíjet schopnosti a dovednosti u dětí v oblasti percepčně-kognitivní funkcí. 

  Kurz je zaměřený na podporu vnímání, myšlení, paměti, pozornosti, fantazie, jemné i hrubé motoriky a grafomotoriky. Naučíme se spoustu věcí, které dětem usnadní nejen práci a spolupráci v MŠ, ale i pozdější předškolní přípravu.  

  Zaměříme se na:

  • Rozvoj jemné motoriky a grafomotoriky (uvolnění ruky a správný úchop)
  • Rozvoj sluchového, zrakového vnímání a vnímání času a prostoru
  • Rozvoj logického myšlení, řeči a základních matematických představ


  Hudební škola Yamaha

  www.yamahakurzy.cz


  Dance4mom

  Dance4mom je fitness-taneční program určený především ženám na mateřské a rodičovské dovolené a ženám s malými dětmi, které nemají hlídání a nebo nechtějí své děti opouštět kvůli své sportovní aktivitě. Dance4mom se inspiroval podobnými programy ze zahraničí, především z Anglie a Ameriky.

  Cena za lekci jednorázovou je 120 Kč,

  permannetky na 5   lekcí 550
  Kč na 10 lekcí 1100

  Kontakt Mgr. Lucie Trubačová
  606 489 411
  Dance4mom®
  info@dance4mom.cz
  www.dance4mom.cz  Intuitivní tanec 

  ... je svobodný spontánní tanec na inspirativní hudbu,

  ... je uzdravující meditací v pohybu,

  ... je cestou k probouzení RADOSTI a POCITU ŠTĚSTÍ v našem životě,

  ... je bezprostřední způsob, jak vyjádřit své přirozené rytmy a své skutečné pocity

  Jak Intuitivní setkání probíhá

  Setkání je pro ženy . Některé ženy doslova přibíhají na poslední chvíli - z auta po cestě z práce, jiné z kuchyně a od dětí...

  Tančíme v dlouhých sukních, abychom byly svobodné v pohybu, mohly se různě točit, vířit a sukni zapojovat do pohybu. Používáme také šátky.

  Setkání začíná posezením u "ohně", zklidněním, krátkou meditací, sdílením - pokaždé jinak a v jiném pořadí - intuitivně podle situace.

  Po úvodním zklidnění a povídání - velmi často smíchu a uvolnění, přichází tančení. Tančíme přibližně 60 minut.

  Každé Tančení má své téma - tančily jsme například "Vnitřní ženu", na "Vzá-jemnost". Při sestavování hudby na daný večer se nechávám vést v meditaci - věřím v moudrost Vesmíru a Stvořitele. Vždy s úžasem hledím na moudrost Vesmíru, který vše dokonale poskládá - jednotlivé skladby, písně a ženy, které přijdou.

  Čas strávený při intuitivním tanci je DÁREK SAMA SOBĚ = vědomě jsme SAMY SE SEBOU. Při intuitivním tanci je úplně jedno, jak kdo vypadá. A to je VELMI OSVOBOZUJÍCÍ. Každá žena si to užívá ve svém vlastním rytmu a vyjádření, tančí pro sebe a se sebou. Při tanci jde o to ponořit se do hudby, do sebe a nechat průchod svým pocitům a emocím, aniž by je někdo soudil a hodnotil. Je to prožívání v přítomném okamžiku živě - v přímém přenosu.


  Helen Doron angličtina pro děti 

  Všechny kurzy Helen Doron English, bez ohledu na to, pro jakou věkovou skupinu byly navrženy, jsou založeny na čtyřech základních principech, které přispívají k nespornému úspěchu metody.

  Děláme z učení zábavu. Výuková metoda Helen Doron bere v potaz jedinečné přístupy dětí k výuce a používá hry, pohyb, hudbu a spoustu zábavy, aby tak maximalizovala přirozenou dětskou lásku k učení a tendenci absorbovat jazyk. Ať už tříměsíční, tříletí, desetiletí nebo sedmnáctiletí, děti a mládež si užívají naše hodiny, které jsou hojně strukturované, ale přesto za všech okolností zábavné a dynamické.

  Pravidelné kurzy od 5.10.:

  15:30-16:15 Polly Reads and Writes (6-9 let)

  16:30-17:15 It´s a Baby Dragon (18m.-3 roky)

  17:30-18:15 Fun with Flupe (3-6 let)

  Ukázkové hodiny zdarma budou 5.10. :

  14:45 It´s a Baby Dragon (18m.-3 roky)

  15:30 Jump with Joey (5-9 let)

  17:30 Fun with Flupe (3-6 let)

  Na ukázkové hodiny je třeba se přihlásit zde


  Jóga úterý  večer v klubovně s Pavlou

  Lekce 18:30 do 19:30 od 6.2.2018

  Jóga nebude 13.2., 20.3., 10.4.

  Poslední lekce před prázdninami 5.6.

  MÁTE DOTAZ ? 

  Dotazy na kurzy pište zde, my se vám ozveme co nejdříve zpět.