Proč nejvíce pomáhají právě maminky na mateřské dovolené?

Mnohým maminkám se tak splní sen mít příležitost něco změnit. Ať už je to chuť být nápomocná a užitečná v místě kde žijeme, tvořit komunitu a místo přátelské pro další rodiny. Mnohé maminky potřebují  rozptýlit obavu ze stereotypu, hledají jiné uplatnění. O chod centra se po návratu do zaměstnání starají novopečené maminky, které mají stejnou motivaci a chuť si svou mateřskou dovolenou skutečně užít. Stává se velmi často, že zůstávají i maminky po návratu do zaměstnání. S růstem dětí nachází další uplatnění pro rozvoj centra i svých dětí. 

Prostě víme, jak se cítíme a proto si uvědomujeme, jak je pro rodinu důležitá role maminky. Snažíme se u nás posilovat hodnotu rodiny a vzájemných mezigeneračních vztahů.

Všem rodičům a prarodičům, které navštíví MC Pohádka napomáháme k tomu, aby byli spokojené ve své roli a aby volný čas, kterého příliš nemají, využili smysluplně, se svou rodinou a dětmi.

SLOVA A PŘÍBĚHY

rok 2019  

Jak už to v mateřských centrech bývá, maminkám končí mateřská dovolená a odchází do práce. Některé maminky našly zálibu v lektorování a tak změnily při rodičovské dovolené zcela profese. I přes to, že již nejsou aktivními členkami a plní si své profesní sny v jiných centrech a vedou kurzy, udělaly pro naše pohádkové centrum kus dobrovolnické práce a za to jim patří velké díky. Těší mne, že právě Pohádka jim poskytla základy do začátku, které vedly k jejich profesnímu růstu a osobnímu rozvoji. Každý si v Pohádce najde to "své" proč ji rád navštěvuje a tak to má být.  Jitka Chmelařová, předsedkyně od roku 2015

Aktivní maminky dobrovolnice :-) 

rok 2017 - stále aktivní 

Potkat je můžete v centru při různých příležitostech. Stálehledáme nové tváře. Máte li zájem stát se jednou z nás, pište nám na ch.ji@seznam.cz

Za jediný rok v Pohádce si syn stačil najít hned několik blízkých kamarádů, se kterými je neustále v kontaktu, a já jsem získala spolehlivou oporu v mnohdy náročném mateřském stereotypu. Začít vypomáhat v Pohádce bylo jednoznačně to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat.                                               Veronika

Můj pohádkový příběh

Díky mé práci pro centrum nacházím stále nové příležitosti a přátelství. 

Pohádku navštěvuji ode dne jejího vzniku, (září 2007). Dcera Míša byla téměř dvouletá, když jsme poprvé zaklepali na pohádkové dveře rodinného domku. Příjemná atmosféra, milé maminky a rodinné prostředí nás doslova okouzlilo. Účastnili jsme se téměř všech mimořádných akcí a některých kurzů.

Děkuji tímto zakladatelkám a dobrovolníkům, kteří dali život komunitnímu centru s Pohádkovými příběhy.

S odchodem mé nejbližší osoby a s příchodem na svět mé druhé dcery Terezky (2013) jsem přehodnotila způsob svého dosavadního života. Toužila jsem si svou tříletou dovolenou opravdu užít. Prožívat obyčejné věci, vnímat pocity svých dětí, najít si čas na své blízké a zapomenout na časově náročnou manažerskou práci, kterou jsem vykonávala s pauzou 10ti měsíců při první MD, 17 let.

Má povaha a zaběhlé pracovní tempo mi však příliš dlouho nedovolilo se jen tak "dovolenkovat" a tak brzy pořádám svatby, společenské akce a dětské akce se svou malou produkční agenturou.  Podporuji nadaci Kvalitní podzim života, s půlroční Terezkou organizuji první příměstské tábory v Jesenici pro školáky v Hazard Hobbies, v MC Pohádka pořádám mimořádné akce pro děti i maminky a zajišťuji služby.

Nacházím nové příležitosti a přátelství. Cítím se užitečná, spokojená a plna energie.  

Volný čas, který trávím se šťastnými dětmi a rodiči mne inspiroval a motivoval pro svůj další osobní rozvoj. Nabídku převzít předsednictví centra jsem proto bez váhání přijala.

V Pohádce jsem převzala roli předsedkyně, když mé druhé dceři byly  dva roky.  (září 2015). Centrum procházelo v té době velmi náročným obdobím, které vedlo k zániku. A právě tato situace pro mě byla skutečně  velkou výzvou, protože mít možnost něco změnit je pro mne "hnací motor".

a proto..

Můj pohádkový příběh nekončí, společně s úžasnou partou aktivních rodičů rozšiřujeme služby pro spokojené rodiny v mateřském centru a nové klubovně. Těším se  na všechny nové malé, velké i starší kamarády!

Odměnou mi jsou krásné společně prožité chvíle s rodinou a přáteli. Pohádka je mi natolik srdeční záležitostí, že jsem stále předsedou a aktivní maminkou i když nejsem téměř druhým rokem na MD.

                                                              Jitka Chmelařová

Můj pohádkový příběh

Pohádka mi dala  spoustu přátel a jsem ráda, že je mám blízko, když potřebuji.

V mateřském centru Pohádka působím od r.2010 coby aktivní maminka. Od pomoci s administrativou financí Pohádky přes vedení pohybově zábavných kroužků pro malé děti jsem se dostala také na jeden rok ke koordinování Pohádky. Později z časových důvodů jsem koordinaci předala a věnovala se hojně miniškoličce, cvičení miminek, dulí poradně a předporodním kursům.

Jsem dětská zdravotní sestra, dula, lektorka předporodních kurzů a především máma tří dětí. 

Pohádka přináší nám i dětem zpestření denního a večerního programu a zároveň umožňuje maminkám dozvědět se od ostatních, co se děje v Jesenici a okolí a jaké problémy s dětmi je trápí.

Toto vzájemné sdílení a začlenění do místního "života" považuji za velmi důležité pro každého, kdo tu bydlí a nechce si po nastěhování připadat úplně cizí.

Mně osobně přineslo MC spoustu přátel a jsem ráda, že je mám blízko, když potřebuji.

Smekám před ochotou a pracovitostí aktivních maminek. Jsem ráda, že můžu být součástí něčeho takto sociálního a prospěšného, i když už nemám na Pohádku tolik času jako když děti byly předškolkové.

                                                              Lenka Trešlová 

Můj pohádkový příběh

Pohádka se pro mě stala "druhým" domovem po návratu po mnoha letech z ciziny. 

Pohádka se pro mě stala "druhým" domovem po návratu po mnoha letech z ciziny. Navíc v době nelehké životní situace, kterou byla ztráta mých nejbližších, jsem měla možnost přijít na jiné myšlenky a podělit se o starosti i radosti všedních dní... 

Seznámila jsem se v ní, já i mé dětičky, s novými hodnotnými kamarády. Můj čas na mateřské dovolené dostal jiný rozměr a já si navíc uvědomila, jak obohacující je kontakt a práce s dalšími malými dětmi.

Jsem moc ráda, že mateřské centrum v Jesenici pokračuje. Pro mě a mé dětičky je pokračování Pohádky "v novém kabátě" velmi důležité a už teď se na něj s ml.synem Davídkem, jenž je stálým návštěvníkem, moc těšíme."

                                                               Terka Starostová 

Aktivní maminky "pevná základna" při restartu ROK 2017 - byl to náročný rok, DÍKY ZA  NĚJ! 

Lenka Trešlová  ( od roku 2010 )

Terka Starostová ( od roku 2016 )

Terka Bartuňková ( od roku .... )

Slovo pohádkových maminek

Naším centrem za deset let provozování prošla celá řada maminek, které se aktivně podílely na chodu a odvedly nesmírné množství dobrovolnicky vykonané práce. 

Všem POHÁDKA zůstává v srdci a tím je naplněn smysl naší dobrovolnické činnosti

Bára Bartíková

Dobrovolnická činnost mě velmi naplňovala a často mi pomohla nezapadnout do stereotypu na mateřské. Navíc jsem v Pohádce potkala - já i synové mnoho přátel a kamarádů... za to patří Pohádce velký dík.

Lenka Málková

Občasná práce pro Pohádku zůstává mojí srdeční záležitostí, podílím se na některých akcích a  dalších drobnostech, které mi můj čas a rodina dovolí :-)

Terka Jordová ( od roku 2009 )

Slovo zakladatelek - maminek na MD

V roce 2006 se zrodila myšlenka a my jsme si pro naše děti přály místo, kde by si mohly hrát, když počasí právě nepřeje, místo, kde by se mohly pravidelně od útlého věku za přítomnosti svých rodičů rozvíjet. Pro sebe jsme si přály místo, kde by byly naše děti vítány a my se mohly společně setkávat celý rok.

Od června 2007 jsme začaly intenzivně hledat vhodné prostory pro provozování MC. Navázaly jsme dobré vztahy s obcí, která se nám snažila poskytnout provizorní prostory na období rozjezdu v době prázdnin. Zamýšlené prostory se ale bohužel ukázaly jako nevhodné, proto se mateřské centrum přes prázdniny proti očekávání neotevřelo. Nakonec jsme musely situaci vyřešit pronájmem rodinného domu se zahradou. MC Pohádka tak mohlo od září 2007 konečně začít naplňovat své poslání.

Zakládající členky a rok 2007...

Linda Malenovská

ŽIVOTNÍ MOTTO:

"Nic není náhoda. Vše, co se nám děje, má pro nás nějaký vyšší smysl. Buďme v našem životě vděčni za překážky. Nutí nás na sobě pracovat a my tak máme možnost růst a stávat se dokonalejšími."


Šárka Fruncová

ŽIVOTNÍ MOTTO:

"V životě není důležité, co musíme udělat, ale to, co můžeme udělat navíc. To náš život okoření. Proto mne stále baví vymýšlet a tvořit."


Zdeňka Kličková

ŽIVOTNÍ MOTTO:

"Vše, co člověk dělá, by měl dělat pořádně, s maximálním nasazením a tak, aby se jednou za své činy nemusel stydět."

Daniela Fremuntová

ŽIVOTNÍ MOTTO:

"Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali,ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili."

Jarmila Herbrychová

Linda Picková

ŽIVOTNÍ MOTTO:

"Žij každý den svého života, jako by byl první a jako by byl poslední."

Vlasta Hubíková 

ŽIVOTNÍ MOTTO:

"Je potřeba zkusit vše a nevzdávat se!"

Jana Čížková 

ŽIVOTNÍ MOTTO:

"Není hanba upadnout, ale zůstat ležet...."

Iva Welker

ŽIVOTNÍ MOTTO:

 "Nic není nemožné - každý problém má nějaké řešení."

KONTAKT:
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky